Skończył się 2021 rok, który upłynął pod znakiem szerzonego w jakimś podłym celu strachu, zamętu i akcji zaciemniających obraz rzeczywistości. Winni tego stanu rzeczy z pewnością zostaną wkrótce ukarani. Jeżeli nie nastąpi to na tym łez padole, to tym gorzej dla nich. Wieczność trwa dłuuuuugo…
Mimo tych niesprzyjających okoliczności, dzięki pomocy i zaangażowaniu wielu ludzi dobrej woli udało się wykonać kilka pożytecznych rzeczy.
Dokończono budowę sceny plenerowej na placu za Wiejskim Domem Kultury. Wykonano na niej podłogę ze sklejki wodoodpornej i zamontowano prowadzące na nią schody. Wylano betonowy chodnik między altaną i sceną. Zbudowano kamienny grill. Wykonano dwa stoły do altany. Zasadzono krzewy przy schodach prowadzących na Małą Salę Domu Kultury, borówki amerykańskie na „półce” nad altaną oraz wiśnie japońskie przed altaną. Środki na zakup materiałów pochodziły z Funduszu Sołeckiego, sadzonki, za wyjątkiem wiśni, pochodziły z darowizn osób prywatnych. Wszystkie powyższe prace wykonane zostały społecznie.
Wyrównano plac za Domem Kultury, dokończono budowę ogrodzenia tegoż placu. Ułożono kostkę brukową na zapleczu Domu Kultury.
Dzięki ogromnemu zaangażowaniu Pani Wójt Gminy Dydnia oraz Pani Sekretarz Gminy przeprowadzono gruntowny remont i przebudowę Małej Sali. Zakupiono zmywarkę do kuchni Domu Kultury.
Dzięki środkom pozyskanym przez władze Gminy Dydnia z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych przeprowadzono rekultywację drogi gminnej na działce nr 1819.
Kontynuowano remont dróg gminnych 1851 i 1854, wyrównano drogę 1938, fragment drogi 1952 i 1919. Poprawiono nawierzchnię asfaltową na fragmencie drogi na cmentarz i pod kościołem.
Przeprowadzono konserwację kapliczki św. Jana Nepomucena. Dzięki zaangażowaniu członków OSP Wydrna usunięto gałęzie zagrażające kapliczce. Ekipa konserwatorska usunęła tynk z murów, zaimpregnowała cegłę i kamień na ścianach kapliczki, nałożyła nowe tynki i powłoki malarskie. Zaimpregnowano płytkę odbojową, zakonserwowano „szyszkę” na dachu, oczyszczono i pomalowano blachę, oczyszczono i pomalowano stalową barierkę w wejściu do kaplicy. Środki finansowe na konserwację w 43% pochodziły z funduszu ochrony zabytków Starostwa Powiatowego w Brzozowie, 17% zapewniła Gmina Dydnia, pozostałe środki pochodziły od osób prywatnych. Nie udało się w ubiegłym roku wykonać zabiegów konserwatorskich przy figurze św. Jana. Być może możliwe to będzie w bieżącym roku.
Dzięki staraniom ks. Proboszcza i zaangażowaniu mieszkańców Wydrnej przeprowadzono malowanie wnętrza naszego kościoła. Pomalowano również fragment ogrodzenia cmentarza.
W ubiegłym roku w Wydrnej odbył się 1 ślub, 8 chrztów i 10 pogrzebów.